- Hoşgeldiniz

ÖNE ÇIKAN HABERLER

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Bu hafta vizyonda hangi filmler var? sitemize 18 Mayıs 2013 tarihinde eklendi.

header_ce_arts_filmÜnlü İspanyol yönetmen Pedro Almodovar’ın uzun bir aradan sonra komedi türünde çektiği bu tamamı bir uçakta geçen son film Aklımı Oynatacağım, bir grup uçak yolcusunun ölüme yaklaşmaları ve böylece bilinmezlerini diğerlerine anlatmaya başlamaları üzerinden ilerliyor. Selena Gomez, Ashley Benson, Vanessa Hudgens, Rachel Korine ve James Franco’nun başrolleri paylaştığı bu sıra dışı ve kışkırtıcı Bahar Tatili filminin yönetmenliğini ve senaristliğini ise dördüncü uzun metrajlı işine imza atan Harmony Korine üstleniyor.

Hint sinemasının son dönemdeki en ses getiren yapımlarından biri olan Barfi! Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur, ülkesinin sınırları dışından da bol övgü almıştı.

Yönetmenliğini Richard Linklater’ın üstlendiği Bernie’nin Suçu Ne? komedi filminin başrollerini ise Jack Black, Shirley MacLaine ve Matthew McConaughey’i paylaşıyor.

Dizi oyuncusu olarak tanınan tiyatrocu Ozan Çobanoğlu’nun ilk yönetmenlik çalışması olan Eksik Sayfalar filminde, senaryo da Çobanoğlu ile birlikte Berkay Berkman’a ait. Filmin oyuncu kadrosundaysa başı Hüseyin Avni Danyal, Tolga Güleç, Tuvana Turkay, Kaan Çakır ve Soydan Soydaş çekiyor.

Babasının Çiller döneminde yaşadıklarını, kızının gözünden ve odağına baba-kız sevgisini koyarak anlatan Gitme Baba filminin yönetmenliğini Ahmet Sönmez üstleniyor. Filmde hem bir kızın babasına olan sevgisi hem de rant kavgası çerçevesinde bir turizm beldesinde yaşanan oyunlar masaya yatırılıyor. Lütfi Suyolcu’yu Murat Karasu canlandırırken, filmde kızı Çiğdem Suyolcu’nun yanı sıra, Şenay Gürler, Mustafa Uğurlu, Mesut Akusta, Gökhan Mete, Vural Çelik,Volkan Cal ve Payidar Tüfekcioğlu gibi pek çok isim yer alıyor.

Patrondan Kurtulma Sanatı filmiyle oldukça iyi bir çıkış yakalayan Seth Gordon’ın son filmi Kimlik Hırsızı, Jason Bateman ve Melissa McCarthy’i buluşturan keyifli bir yol komedisi.

Yönetmenliğini King Arthur, Tears of the Sun ve Training Day gibi aksiyon filmlerinden tanıdığımız Antoine Fuqua’ın üstlendiği Kod Adı: Olympus filminin senaryosu ise ilk yapımlarına imza atan Creighton Rothenberger ve Katrin Benedikt ikilisine ait. Filmin başrolünde Gerard Butler yer alırken kadroda kendisine Aaron Eckhart, Ashley Judd ve Morgan Freeman eşlik ediyor.

Yönetmenliğini Ed Gass-Donnelly’nin üstlendiği Son Ayin Bölüm 2 filminin senaryosunda yönetmenin yanı sıra orijinal hikayenin de sahibi olan Damien Chazelle’nin de imzası var. Ashley Bell’in yanı sıra Andrew Sensenig, Julia Garner ve Spencer Treat Clark kadroda göze çarpan isimler.

 

Sitemizdeki Benzer İçerikler

YORUM GÖNDER

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

İlgili Terimler :