Beşkayalar Tabiat Parkı

Gezilecek Yerler

Kocaeli il sınırları dahilinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı, vadi boylarında zengin çeşitliliğe sahip bitki örtüsü ve nefes kesen manzarasıyla ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.

Bu özellikleri yanında, yaban hayatı ve açık hava rekreasyonu yönünden zengin bir potansiyel arz eden yöre, yaylaları, mağaraları, çadırlı kamp alanları ve trekking güzergahları ile de ayrı bir öneme sahiptir.

Ankara, İstanbul, Bursa ve Kocaeli’nin orta yerinde yer alan vadi, hafta sonları gruplar halinde, kamp ve trekking yapmak isteyen ziyaretçilerin akınına uğramaktadır.

Nasıl Gidilir: Kocaeli il sınırları dahilinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı, bölge olarak Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü Servetiye karşı, Servetiye Camii Düzü Köyü, Beşkayalar mevkiinde bulunmakta olup İzmit’e 26 km. mesafededir. Ulaşımı sağlayan yolun bir bölümü asfalt, bir bölümü de stabilize durumdadır. Keza yöre İstanbul’a 116 km. Bursa’ya 140 km. Adapazarı’na 60 km. ve İznik’e 25-30 km. uzaklıktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir